IC: driver; buck; LED controller; MSOP10EP; 2A; Ch: 1; 4.5÷75V; 1MHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS19503CB10H RBG
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TS19503CB10H RBG
Specification for IC: driver; buck; LED controller; MSOP10EP; 2A; Ch: 1; 4.5÷75V; 1MHz
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | linear dimming, PWM |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Application | for LED applications |
| Topology | buck |
| Frequency | 1MHz |
| Kind of integrated circuit | LED driver |