Power breaker; Poles: 4; DIN,on panel; Inom: 200A; SUSOL TS; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS250N ATU 200A 4P
Manufacturer: LS ELECTRIC
Manufacturer code: TS250N ATU 200A 4P
Product downloads
Specification for Power breaker; Poles: 4; DIN,on panel; Inom: 200A; SUSOL TS; IP20
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| IP rating | IP20 |
| Series | SUSOL TS |
| Max. operating voltage | 690V AC |
| Current rating | 200A |
| Type of protection | power breaker |
| Short circuit release | 1000...2000A |
| Range of overcurrent release settings | 160...200A |
| Short circuit breaking capacity | 50kA |