Operational amplifier; 3.5MHz; 3÷16V; Channels: 4; SO14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS274CDT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TS274CDT
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 3.5MHz; 3÷16V; Channels: 4; SO14
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 3.5MHz |
| Slew rate | 5.5V/μs |
| Input offset voltage | 12mV |