Power supply: UPS; 350x785x858mm; 5.4kW; 6kVA; 65kg; Ubatt: 12V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS33-ON-06K0-MC-8
Manufacturer: IPS
Manufacturer code: TS33-ON-06K0-MC-8
Specification for Power supply: UPS; 350x785x858mm; 5.4kW; 6kVA; 65kg; Ubatt: 12V
| Supply voltage | 230V |
| Kind of connector | RS232, USB |
| Protection | anti-overload, discharge below, fan fail, overcharging protection |
| Type of power supply | UPS |
| Output voltage frequency | 50...60Hz |
| Rechargeable battery voltage | 12V |
| Power factor | ≥0.9 |
| PC accessories application | advanced single and multi-processor servers protection, alarm systems protection, computers protection, telecommunication equipment protection, workstation protection |
| Power VA | 6kVA |