IC: voltage reference source
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS3431ILT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TS3431ILT
Product downloads
Specification for IC: voltage reference source
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-3 |
| Type of integrated circuit | voltage reference source |
| Operating voltage | 1.24...24V |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±2% |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of pins | 3 |
| Maximum output current | 100mA |
| Reference voltage | 1.24V |
| Max operating temperature | 105°C |