IC: operational amplifier; 1MHz; Ch: 2; SOP8; ±1.5÷16VDC,3÷32VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS358CS RLG
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TS358CS RLG
Specification for IC: operational amplifier; 1MHz; Ch: 2; SOP8; ±1.5÷16VDC,3÷32VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |
| Input offset current | 150nA |