IC: analog switch; bidirectional; SPST-NO; Ch: 2; VSSOP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS3A4741DGKR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TS3A4741DGKR
Product downloads
Specification for IC: analog switch; bidirectional; SPST-NO; Ch: 2; VSSOP8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.6...3.6V DC |
| Case | VSSOP8 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 1.1Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Quantity in package | 2500pcs. |
| Kind of integrated circuit | bidirectional |
| Output configuration | SPST-NO |