IC: analog switch; bidirectional; SPST-NC; Ch: 2; SOT23; 1.6÷3.6VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS3A4742DCNR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TS3A4742DCNR
Product downloads
Specification for IC: analog switch; bidirectional; SPST-NC; Ch: 2; SOT23; 1.6÷3.6VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.6...3.6V DC |
| Case | SOT23-8 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 1.1Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Quantity in package | 3000pcs. |
| Kind of integrated circuit | bidirectional |
| Output configuration | SPST-NC |