IC: analog switch; SPDT; Ch: 4; SO16; 1.8÷3.6VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS3A5018DR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TS3A5018DR
Product downloads
Specification for IC: analog switch; SPDT; Ch: 4; SO16; 1.8÷3.6VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...3.6V DC |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 12Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Output configuration | SPDT |