IC: analog switch
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
TS3L4892RHHR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TS3L4892RHHR
Specification for IC: analog switch
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3.3V |
| Case | VQFN36 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 4Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 11 |
| Kind of integrated circuit | demultiplexer, multiplexer, SPDT |
| Number of inputs | 16 |
| Number of outputs | 8 |