Diode: switching; SMD; 75V; 0.1A; 4ns; 0603; Ufmax: 1V; Ifsm: 0.8A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS4148 RCG
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TS4148 RCG
Product downloads
Specification for Diode: switching; SMD; 75V; 0.1A; 4ns; 0603; Ufmax: 1V; Ifsm: 0.8A
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 0603 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 800mA |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 4pF |
| Case - mm | 1608 |