Diode: switching; SMD; 75V; 0.1A; 4ns; Package: reel,tape; 0603
Multiples:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Product code:
TS4148C RZG
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TS4148C RZG
Product downloads
Specification for Diode: switching; SMD; 75V; 0.1A; 4ns; Package: reel,tape; 0603
| Mounting | SMD |
| Case | 0603 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 800mA |
| Load current | 100mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 4pF |