IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS421IQT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TS421IQT
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMD |
| Case | DFN8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Amplifier class | AB |
| Bandwidth | 1.1MHz |
| Slew rate | 0.4V/μs |