Diode: rectifying
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS4448-RGG
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TS4448 RGG
Product downloads
Specification for Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | 0603 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 125mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 9ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 9pF |