IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS4890IST
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TS4890IST
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMD |
| Case | miniSO8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Amplifier class | AB |
| Bandwidth | 2MHz |
| Output power | 1W |