IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS4984IQT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TS4984IQT
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMD |
| Case | QFN16 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | stereo |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Amplifier class | AB |
| Bandwidth | 1.5MHz |
| Output power | 1W |