IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS507ILT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TS507ILT
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision, rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.9MHz |
| Slew rate | 0.6V/μs |
| Input offset voltage | 750µV |