IC: analog switch; demultiplexer,multiplexer; SP3T; Ch: 1; VSSOP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS5A3357DCUR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TS5A3357DCUR
Product downloads
Specification for IC: analog switch; demultiplexer,multiplexer; SP3T; Ch: 1; VSSOP8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | VSSOP8 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 15Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Quantity in package | 3000pcs. |
| Kind of integrated circuit | demultiplexer, multiplexer |
| Output configuration | SP3T |