IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS924AIYPT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TS924AIYPT
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 4MHz |
| Slew rate | 1.3V/μs |
| Input offset voltage | 1.8mV |
| Input offset current | 30nA |