IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TS932IDT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TS932IDT
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | micropower, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 100kHz |
| Slew rate | 0.5V/μs |
| Input offset voltage | 15mV |
| Input bias current | 300pA |
| Max operating temperature | 105°C |