IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
TS951IDT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TS951IDT
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 1.5mV |
| Max operating temperature | 125°C |