Wire: microphone cable; 2x2x0,22mm2; dark blue; OFC; -15÷70°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSK 1042
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: TSK 1042
Product downloads
Specification for Wire: microphone cable; 2x2x0,22mm2; dark blue; OFC; -15÷70°C
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Number of cores | 4 |
| Rated voltage | 49V AC |
| Insulation colour | dark blue |
| Type of wire | microphone cable |
| Shield structure | braid made of copper wires |
| Wire cross-section shape | flat |
| Cable outside dimensions | 4.5x9.1mm |
| CPR standard | no classification |