Wire: loudspeaker cable; 2x1mm2; stranded; CCA; transparent; PVC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSK-63-10
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Wire: loudspeaker cable; 2x1mm2; stranded; CCA; transparent; PVC
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | CCA |
| Outer insulation material | PVC |
| Number of cores | 2 |
| Core section | 1mm<sup>2</sup> |
| Insulation colour | transparent |
| Type of wire | loudspeaker cable |
| Shield structure | unshielded |
| Package contents | 10m |
| Cable outside dimensions | 2.8x5.6mm |
| CPR standard | no classification |