Wire: AV; Outside insul.material: PVC FirestoP®; Cu; grey; 6; 75Ω
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSK1073
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: TSK1073
Product downloads
Specification for Wire: AV; Outside insul.material: PVC FirestoP®; Cu; grey; 6; 75Ω
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | Cu |
| Number of cores | 6 |
| Wave impedance | 50Ω |
| Cable external diameter | 8.1mm |
| Insulation colour | grey |
| Cable application | audio-video installations |
| Type of wire | AV |
| Shield structure | unshielded |
| CPR standard | no classification |