Wire: headset; stranded; 1x0,05mm2; transparent; Ø1.7mm; 50m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSK1140
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: TSK1140
Product downloads
Specification for Wire: headset; stranded; 1x0,05mm2; transparent; Ø1.7mm; 50m
| Operating temperature | -20...60°C |
| Core structure | stranded |
| Number of cores | 1 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 30V AC |
| Cable external diameter | 1.7mm |
| Insulation colour | transparent |
| Cable application | headsets, instruments wiring |
| Type of wire | headset |
| Shield structure | tinned copper braid |
| CPR standard | no classification |