Wire: headset; stranded; 4x0,08mm2; OFC; Shielding: unshielded
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSK1147
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: TSK1147
Product downloads
Specification for Wire: headset; stranded; 4x0,08mm2; OFC; Shielding: unshielded
| Operating temperature | -20...60°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | kevlar, OFC |
| Number of cores | 4 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 30V AC |
| Cable external diameter | 2mm |
| Insulation colour | black |
| Cable application | headsets |
| Type of wire | headset |
| Shield structure | unshielded |
| CPR standard | no classification |