Wire: headset; stranded; 2x0,20mm2; OFC; Shielding: unshielded
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSK1148
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: TSK1148
Product downloads
Specification for Wire: headset; stranded; 2x0,20mm2; OFC; Shielding: unshielded
| Operating temperature | -20...60°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | kevlar, OFC |
| Number of cores | 2 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 30V AC |
| Insulation colour | black |
| Cable application | headsets |
| Type of wire | headset |
| Shield structure | unshielded |
| Cable outside dimensions | 1.4x2.8mm |
| CPR standard | no classification |