Wire; USB 2.0; 1x2x0,14mm2,1x2x0,22mm2; stranded; OFC; black; 100m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSK1160
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: TSK1160
Product downloads
Specification for Wire; USB 2.0; 1x2x0,14mm2,1x2x0,22mm2; stranded; OFC; black; 100m
| Operating temperature | -20...80°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC, tinned |
| Number of cores | 4 |
| Rated voltage | 30V AC, 30V |
| Cable external diameter | 5.2mm |
| Insulation colour | black |
| Cable application | USB 2.0 |
| Type of wire | data transmission |
| Shield structure | Al-PET foil, tinned copper braid |
| CPR standard | no classification |