Wire: loudspeaker cable; 2x4mm2; stranded; OFC; black; unshielded
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSK404 CPR CCA
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: TSK404 CPR CCA
Product downloads
Specification for Wire: loudspeaker cable; 2x4mm2; stranded; OFC; black; unshielded
| Operating temperature | -30...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Number of cores | 2 |
| Rated voltage | 100V |
| Cable external diameter | 10mm |
| Insulation colour | black |
| Type of wire | loudspeaker cable |
| Shield structure | unshielded |
| CPR standard | C<sub>ca</sub> |