Wire; OFC; stranded; 2x2,5mm2; silicone; white; -60÷180°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSK76
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: TSK76
Product downloads
Specification for Wire; OFC; stranded; 2x2,5mm2; silicone; white; -60÷180°C
| Operating temperature | -60...180°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Number of cores | 2 |
| Wire insulation material | silicone |
| Rated voltage | 300/500V AC |
| Insulation colour | white |
| Type of wire | loudspeaker cable |
| Shield structure | unshielded |
| Cable outside dimensions | 3.4x6.8mm |
| CPR standard | no classification |