Transformer: toroidal; 100VA; 230VAC; 24V; 4.16A; 1.4kg; Ø: 95mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSTZ 100/003
Manufacturer: INDEL
Manufacturer code: TSTZ 100/003
Product downloads
Specification for Transformer: toroidal; 100VA; 230VAC; 24V; 4.16A; 1.4kg; Ø: 95mm
| IP rating | IP00 |
| Leads | terminal block |
| Height | 44mm |
| Diameter | 95mm |
| Insulation class | II |
| A dimension | 95mm |
| C dimension | 44mm |
| E dimension | 5.6mm |
| Dimension G | 10mm |
| Type of transformer | toroidal |
| Primary voltage | 230V AC |
| Secondary voltage 1 | 24V |
| Thermal class | Ta40B |
| Secondary winding current 1 | 4.16A |
| Power VA | 100VA |