Operational amplifier; 8MHz; 2.5÷5.5V; Channels: 1; SOT23-5
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSV911AILT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TSV911AILT
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 8MHz; 2.5÷5.5V; Channels: 1; SOT23-5
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 8MHz |
| Slew rate | 4.5V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |