IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TSZ122IYDT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: TSZ122IYDT
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | micropower, rail-to-rail, zero-drift |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 400kHz |
| Quiescent current | 40µA |
| Input offset voltage | 8µV |
| Input bias current | 300pA |
| Max operating temperature | 125°C |