Cable clips; 4.4mm; polyamide; natural; UL94V-2
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
TT-05
Manufacturer: KSS WIRING
Manufacturer code: TT-05
Product downloads
Specification for Cable clips; 4.4mm; polyamide; natural; UL94V-2
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Body colour | natural |
| B dimension | 21.6mm |
| A dimension | 5.1mm |
| C dimension | 1.5mm |
| Type of cable accessories | cable clips |
| Bundle diameter | 4.4mm |