Cable tie; L: 300mm; W: 3.3mm; polyamide; 166N; black; Ømax: 80mm
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
TT3.3Х300B
Manufacturer: TIE10
Manufacturer code: TT3.3Х300B
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 300mm; W: 3.3mm; polyamide; 166N; black; Ømax: 80mm
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | black |
| Resistance to | UV rays |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 300mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 3.3mm |
| Loop diameter max | 80mm |