Cable tie; L: 200mm; W: 3.6mm; polyamide; 178N; black; UL94V-2
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
TT4X200B
Manufacturer: TIE10
Manufacturer code: TT4X200B
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 200mm; W: 3.6mm; polyamide; 178N; black; UL94V-2
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | black |
| Resistance to | UV rays |
| Series | Classic |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 200mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 3.6mm |
| Loop diameter max | 50mm |