Cable tie; L: 200mm; W: 4.6mm; polyamide; natural; UL94V-2; -40÷85°C
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
TT5X200N
Manufacturer: TIE10
Manufacturer code: TT5X200N
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 200mm; W: 4.6mm; polyamide; natural; UL94V-2; -40÷85°C
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | natural |
| Series | Classic |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 200mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 215N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 4.6mm |
| Loop diameter max | 50mm |