Cable tie; L: 450mm; W: 4.6mm; polyamide; natural; UL94V-2; -40÷85°C
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
TT5X450N
Manufacturer: TIE10
Manufacturer code: TT5X450N
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 450mm; W: 4.6mm; polyamide; natural; UL94V-2; -40÷85°C
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | natural |
| Series | Classic |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 450mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 215N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 4.6mm |