Cable tie; L: 500mm; W: 7.6mm; polyamide; black; UL94V-2; -40÷85°C
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
TT8X500B
Manufacturer: TIE10
Manufacturer code: TT8X500B
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 500mm; W: 7.6mm; polyamide; black; UL94V-2; -40÷85°C
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | black |
| Resistance to | UV rays |
| Series | Classic |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 500mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 540N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 7.6mm |
| Loop diameter max | 150mm |