Cable tie; L: 650mm; W: 8.8mm; polyamide; black; UL94V-2; -40÷85°C
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
TT9X650B
Manufacturer: TIE10
Manufacturer code: TT9X650B
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 650mm; W: 8.8mm; polyamide; black; UL94V-2; -40÷85°C
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | black |
| Resistance to | UV rays |
| Series | Classic |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 650mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie material | polyamide |
| Loop diameter max | 190mm |