Cable tie; with fixing lugs; L: 150mm; W: 3.6mm; polyamide; 176N
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
TTF4X150B
Manufacturer: TIE10
Manufacturer code: TTF4X150B
Product downloads
Specification for Cable tie; with fixing lugs; L: 150mm; W: 3.6mm; polyamide; 176N
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | black |
| Resistance to | UV rays |
| Version | with fixing lugs |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 150mm |
| Panel cutout diameter | 5mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 3.6mm |
| Loop diameter max | 35mm |