Cable clips; 7.2mm; polyamide; natural; UL94V-2
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
TTU-08
Manufacturer: KSS WIRING
Manufacturer code: TTU-08
Product downloads
Specification for Cable clips; 7.2mm; polyamide; natural; UL94V-2
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Body colour | natural |
| B dimension | 26.2mm |
| A dimension | 8.1mm |
| C dimension | 2.3mm |
| Type of cable accessories | cable clips |
| Bundle diameter | 7.2mm |