Diode: rectifying; SMD; 600V; 8A; TO277A; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TUAU8JH
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TUAU8JH
Specification for Diode: rectifying; SMD; 600V; 8A; TO277A; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Load current | 8A |
| Max. forward voltage | 1.7V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |