Supercapacitor; THT; 25F; 3VDC; -10÷30%; Body dim: Ø16.5x28.4mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TVA1625-3R0256-R
Manufacturer: EATON ELECTRONICS
Manufacturer code: TVA1625-3R0256-R
Product downloads
Specification for Supercapacitor; THT; 25F; 3VDC; -10÷30%; Body dim: Ø16.5x28.4mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3V DC |
| Operating temperature | -40...65°C |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 28.4mm |
| Leakage current | 60µA |
| Diameter | 16.5mm |
| Capacitance | 25F |
| ESR value | 18mΩ |