Enclosure: multipurpose; X: 210mm; Y: 252mm; Z: 40mm; TEKWALL; ABS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TW31.7
Manufacturer: TEKO
Manufacturer code: TW31.7
Product downloads
Specification for Enclosure: multipurpose; X: 210mm; Y: 252mm; Z: 40mm; TEKWALL; ABS
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | multipurpose |
| Version | hollowed area for foil keypad, with battery compartment |
| Dimension Y | 252mm |
| Body colour | light grey |
| Dimension X | 210mm |
| Dimension Z | 40mm |