RFID reader; antenna; 88x56x18mm; USB; 4.3÷5.5V; Range: 100mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TWN4 MULTITECH 2 BLE DT-U20-B
Manufacturer: ELATEC
Manufacturer code: TWN4 MULTITECH 2 BLE DT-U20-B
Product downloads
Specification for RFID reader; antenna; 88x56x18mm; USB; 4.3÷5.5V; Range: 100mm
| Supply voltage | 4.3...5.5V |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | USB |
| Body colour | black |
| Cable length | 2m |
| Frequency | 125kHz, 13.56MHz, 2.4GHz |
| Type of communications module | RFID reader |
| Communications modules features | antenna |
| Supply current | 120mA |
| Range | 100mm |
| USB speed | Full Speed |
| Transmission rate | 100kbps |
| Operating system | iOS, Linux, Mac OS X, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Android |