RFID reader; 4.3÷5.5V; GPIO,I2C,RS232,TTL,USB,WIEGAND; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TWN4 MULTITECH 2 HF USB BLACK VERSION I
Manufacturer: ELATEC
Manufacturer code: TWN4 MULTITECH 2 HF USB BLACK VERSION I
Product downloads
Specification for RFID reader; 4.3÷5.5V; GPIO,I2C,RS232,TTL,USB,WIEGAND; black
| Supply voltage | 4.3...5.5V |
| Enclosure material | ABS |
| Interface | USB |
| Body colour | black |
| Frequency | 13.56MHz |
| Type of communications module | RFID reader |
| Communications modules features | antenna |
| Supply current | 200mA |
| Range | 100mm |
| USB speed | Full Speed |
| Transmission rate | 848kbps |
| Operating system | Android, iOS, Linux, Mac OS X, Windows 7, Windows 8, Windows 10 |