RFID reader; 4.3÷5.5V; GPIO,I2C,RS232,TTL,USB; Range: 100mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TWN4 MULTITECH 2 LEGIC M LF HF VESION P
Manufacturer: ELATEC
Manufacturer code: TWN4 MULTITECH 2 LEGIC M LF HF VESION P
Product downloads
Specification for RFID reader; 4.3÷5.5V; GPIO,I2C,RS232,TTL,USB; Range: 100mm
| Supply voltage | 4.3...5.5V |
| Interface | GPIO, I2C, RS232, TTL, USB |
| Dimensions | 76x49x9mm |
| Frequency | 125kHz, 13.56MHz |
| Type of communications module | RFID reader |
| Communications modules features | antenna |
| Supply current | 140mA |
| Range | 100mm |
| USB speed | Full Speed |
| Transmission rate | 848kbps |
| Operating system | Android, iOS, Linux, Mac OS X, Windows 7, Windows 8, Windows 10 |