Product code: TWR-5/1000-15/200-D24A-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: TWR-5/1000-15/200-D24A-C
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output voltage 3
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Output current 3
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 11W; Uin: 18÷36V; Uout: 5VDC; Uout2: 15VDC; DIP
Output current 1A
Mounting THT
Case DIP
Power 11W
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 5V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 84%
Output voltage 3 -15V DC
Output current 2 200mA
Output voltage 2 15V DC
Output current 3 200mA