Product code: TZMB33-GS08
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TZMB33-GS08
  • Mounting
  • Case
  • Case
  • Tolerance
  • Semiconductor structure
  • Power dissipation
  • Type of diode
  • Quantity in package
  • Zener voltage
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.5W; 33V; SMD; reel,tape; MiniMELF; single diode
Mounting SMD
Case MiniMELF, SOD80
Tolerance ±2%
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 500mW
Type of diode Zener
Quantity in package 2500pcs.
Zener voltage 33V